|
ثبت نام یا ورود

تجهیز کلیک

سبد خرید 0
‎تومان0

مولتی متر کیوریتسو 1106

در انبار موجود نیست
SKU
KYORITSU Analog Multi Meter 1106
‎تومان0

مولتی متر عقربه ای کیوریتسو محدوده اندازه گیری ولتاژ AC : 10/50/250/500V محدوده اندازه گیری ولتاژ DC : 0.5/5/25/100/250/500V محدوده اندازه گیری جریان DC : 200µA/2.5mA/25/250 محدوده اندازه گیری مقاومت : x1/x10/x100 محدوده اندازه گیری درجه حرارت : R x 10(-20…+150)

 

معرفی

مولتی متر آنالوگکیوریتسو1106

قابلیت اندازه گیری جریان AC/DC

قابلیت اندازه گیری ولتاژ AC/DC

محدوده اندازه گیری جریان AC : 0…10A

محدوده اندازه گیری جریان DC : 200µA/2.5mA/25/250mA

محدوده اندازه گیری ولتاژAC : 10/50/250/500

محدوده اندازه گیری ولتاژDC : 0.5/5/25/100/250/500

 

مزایا

تست ترانزیستور

کاربرد

آزمایشگاه الکترونیک

اندازه گیری پارامترهای الکتریکی

صنعت الکترونیک

توضیحات تکمیلی

 

مولتی متر عقربه ای کیوریتسو جز مولتی مترهای شاخص و پر طرفدار در صنعت برق بخصوص در صنعت الکترونیک و آزمایشگاه فیزیک می باشد. این مولتی مترها بیشتر کاربرد آزمایشگاهی داشته و در صنعت الکترونیک برای اندازه گیری جریان های بسیار پایین مورد استفاده قرار می گیرد. این مولتی متر قابلیت تست ترانزیستور را دارد. همچنین از این مولتی می توان برای اندازه گیری جریان ضربه استفاده نمود. فروشگاه آنلاین تجهیز کلیک با کارشناسان خبره سعی در ارایه مطالب مفید در رابطه با بررسی، انتخاب و آموزش کار با مولتی متر عقربه ای کیوریتسو نموده است. همچنین این مطالب به شما کمک می کند اگر قصد خرید آنلاین مولتی متردارید انتخاب صحیحی را داشته باشید.

قابلیت های مولتی متر آنالوگ کیوریتسو 1106

  • قابلیت اندازه گیری جریان AC

این مولتی متر مزیتی که نسبت به دیگر مولتی مترها دارا می باشد قابلیت اندازه گیری جریان AC را دارد.

  • قابلیت اندازه گیری با دقت بالا

دقت اندازه گیری در مولتی متر هیوکی 1106 برابر %±2.5 است.

  • قابلیت اندازه گیری جریان راه اندازی

مولتی مترهای عقربه ای با توجه به ساختمانی که دارند (نداشتن واسط اندازه گیری و ساختار بوبینی) قابلیت نشان داده جریان ضربه یا جریان راه اندازی را دارند. اما مولتی مترهای دیجیتال به دلیل وجود Converterو ایجاد یک وقفه برای نمایش مقادیر اندازه گیری قابلیت نمایش جریان ضربه یا جریان راه اندازی را ندارند. فروشگاه کیوریتسو

قسمت های مختلف مولتی مترکیوریتسو

 

1-     عقربه مولتی متر

2-     پیچ تنظیم مولتی متر

3-     ترمینال خروجی

4-     ترمینال P(+)

5-     ترمینال مشترک

6-     پنل کاربری

7-     اسکیل

8-     صفحه نمایش دهنده

9-     کاور

10-  تنظیمات مقاومت

11-   سلکتور تعیین فانکشن

 

مروری بر مولتی مترهای آنالوگ

مالتی مترهای عقربه ای یک ابزار بسیار مهم و پرکاربرد در آزمایشگاه های الکترونیک می باشد. برای معرفی مولتی متر آنالوگ بهتر است تفاوت مولتی متر دیجیتال و آنالوگ تشریح شود. ساختمان داخلی مولتی متر عقربه ای از سیم پیچ تشکیل شده است و اکثر مالتی مترهای آنالوگ قابلیت اندازه گیری تمامی کمیت های الکتریکی به جز اندازه گیری جریان AC را دارند. در اندازه گیری جریان ضربه این مولتی مترها کاربرد ویژه ای دارند. در واقع ویژگی برازنده این مولتی مترها، Real Time بودن می باشد. ساختمان داخلی مولتی متر دیجیتال از کانورتر، بردهای الکترونیکی و ... تشکیل شده است بنابراین برای نمایش کمیت الکتریکی یک وقفه کوچکی ایجاد می شود. از اینرو در اندازه گیری پارامترهای الکتریکی که به صورت ضربه ای و لحظه ای می باشند آمپرسنج آنالوگ پیشنهاد می گردد. فروشگاه آنلاین تجهیز کلیک با نمایندگی فروش کیوریتسو و دیگر برندهای معتبر بهترین انتخاب ها را برای شما دارد.

آموزش کار با اهم متر عقربه ای

انتخاب کمیت الکتریکی

مولتی مترهای آنالوگ از یک صفحه مندرج تشکیل شده اند که هر خط یک کمیت الکتریکی را نشان می دهد. همانند مولتی متر دیجیتال با سلکتور سوئیچ کمیت اندازه گیری مشخص می گردد. اما با این تفاوت که در مولتی مترهای عقربه ای لازم است حد کمیت الکتریکی مشخص گردد تا به دستگاه آسیبی وارد نگردد.

خواندن کمیت الکتریکی با مولتی متر عقربه ای

خواندن پارامتر اندازه گیری شده از روی مولتی متر آنالوگ شیوه خاص خود را دارد. بعنوان مثال برای اندازه گیری مقاومت لازم است به ضریب ها توجه نمایید. مقاومتی 10 کیلو اهمی دارید شما سلکتور سوئیچ را روی ضریب R X 10 قر می دهید. عقربه عدد 1 کیلواهم را نشان می دهد اما لازم است تا این مقدار را در عدد 10 ضرب نمایید تا به مقدار واقعی مقاومت پی ببرید. اگر در حین اندازه گیری مقاومت، عقربه مقدار بی نهایت را نشان داد به این معنی است که محدوده اندازه گیری به درستی انتخاب نشده است و لازم است یک یا چند گام بالاتر بروید.

تنظیم کردن نقطه صفر مولتی متر آنالوگ

برای این کار لازم است ابتدا پراپ مثبت و پراپ منفی را اتصال کوتاه نمایید. میزان مقاومت نشان داده شده باید عدد صفر باشد. اگر صفر نبود با پتانسیومتر سمت راست می بایست دستگاه را کالیبره نمود. شایان ذکر است اگر با اعمال این تنظیمات باز هم عقربه مولتی متر عدد صفر را نشان نداد ایراد از ضعیف بودن باتری می باشد.

در پایان پیشنهاد می شود برای پشتیبانی هرچه بهتر انتخاب و خرید خود را از فروشگاه اینترنتی برق و اتوماسیون صنعتی تجهیز کلیک فروشگاه کیوریتسو داشته باشید.

 

 

اطلاعات بیشتر
تولید کننده KYORITSU
رنج اندازه گیری ولتاژ AC 10V…500V
رنج اندازه گیری ولتاژ DC 0.5V…500V
تغییر حالت اتوماتیک AC به DC و معکوس خیر
رنج اندازه گیری مقاومت x1/x10/x100
رنج اندازه گیری جریان DC 200µA…250mA
رنج اندازه گیری جریان AC 0A…10A
رنج اندازه گیری فرکانس خیر
رنج اندازه گیری درجه حرارت R x 10(-20…+150)
خروجی خیر
رنج اندازه گیری ظرفیت خازن خیر
چک اتصال بله
دیگر فانکشن ها اتصال حرارتی(ترمیستور)
نرخ تازه شدن صفحه نمایشگر -
منبع تغذیه باطری= R6P/AAx2
کلاس حفاظتی IP54
ابعاد 85 x130 x 38mm
نظر خودتان را بنویسید
شما نظر می دهید:مولتی متر کیوریتسو 1106