|
ثبت نام یا ورود

تجهیز کلیک

سبد خرید 0
‎تومان0

مولتی متر هیوکی 3030-10

موجود
SKU
HIOKI Analog Multi Meter 3030
‎تومان0

مولتی متر عقربه ای هیوکی3030-10 محدوده اندازه گیری ولتاژ AC : 12/30/120/300/600V محدوده اندازه گیری ولتاژ DC : 0.3/3/12/30/120/300/600V محدوده اندازه گیری جریان DC : 60µA/30/300mA محدوده اندازه گیری مقاومت : 3KΩ/30KΩ/300KΩ/3MΩ محدوده اندازه گیری درجه حرارت : -50…150˚C مولتی متر آنالوگ هیوکی جایگاه ویژه ای در آزمایشگاه های الکترونیک داشته است و هنوز هم دارد. دقت اندازه گیری بسیار بالا می باشد. این مولتی متر کم نظیر قابلیت اندازه گیری جریان Inrush را دارد. از ویژگی های ممتاز دستگاه اندازه گیری فوق قابلیت اندازه گیری درجه حرارت با ترموکوپل می باشد. طرز کار مولتی متر آنالوگ نیاز به تجربه و آموزش دارد که کارشناسان فروشگاه تجهیز کلیک با ارایه مطالب مفید کاربران را در این امر راهنمای می دهند.

 

معرفی

مولتی متر آنالوگ هیوکی3030

قابلیت اندازه گیری جریان DC

قابلیت اندازه گیری ولتاژ AC/DC

محدوده اندازه گیری جریان DC : 60µA/30/300mA

محدوده اندازه گیری ولتاژAC : 12/30/120/300/600V

محدوده اندازه گیری ولتاژDC : 0.3/3/12/30/120/300/600V

 

مزایا

قابلیت اتصال سنسور حرارتی(ترمیستور)

کاربرد

مولتی متر آزمایشگاهی

اندازه گیری پارامترهای الکتریکی

صنعت الکترونیک

 

توضیحات تکمیلی

کمتر شخصی است که مولتی متر هیوکی را نشناسد. با صراحت می توان گفت مولتی مترهای هیوکی جز بهترین مولتی مترها در صنعت الکتریکال و الکترونیک بشمار می روند. به دلیل کارایی های بی نظیری که این مولتی متر دارد به مولتی متر HITESTERمعروف می باشد.

مولتی مترعقربه ای 3030قابلیت اندازه گیری ولتاژ AC/DC ، جریان DCمقاومت و فرکانس را دارد. همچنین با این مولتی متر می توان دیود و خازن را از لحاظ صحت و ظرفیت بررسی کرد. فروشگاه آنلاین تجهیز کلیک با کارشناسان خبره سعی در ارایه مطالب مفید در رابطه با بررسی، انتخاب و آموزش کار با مولتی متر عقربه ای HIOKI نموده است. همچنین این مطالب به شما کمک می کند اگر قصد خرید مولتی متر عقربه ای دارید انتخاب صحیحی را داشته باشید.

قابلیت های مولتی متر آنالوگ هیوکی 3030

  • قابلیت اندازه گیری درجه حرارت

این مولتی متر قابلیت اندازه گیری درجه حرارت با سنسور ترمیستور را دارد. نکته ای که می بایست توجه گردد استفاده از پراپ نوری9021-01می باشد.

 

  • قابلیت اندازه گیری با دقت بالا

دقت اندازه گیری در مولتی متر هیوکی 3030-10 برابر %±2.5 است.

  • قابلیت حفاظت در برابر اضافه بار

اگر در حین اندازه گیری مقاومت و جریان ولتاژ از حد 250VAC فراتر رود قبل از اینکه مشکلی برای مولتی متر به وجود آید حفاظت انجام می گیرد.

  • مقاوم در برابر ضربه

اگر از فاصله یک متری با کف بتنی برخورد داشته باشد هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی شود.

  • قابلیت اندازه گیری جریان راه اندازی

مولتی مترهای عقربه ای با توجه به خاصیتی که دارند (نداشتن واسط اندازه گیری  و نمایش) قابلیت نشان داده جریان ضربه یا جریان راه اندازی را دارند. اما مولتی مترهای دیجیتال به دلیل وجود Converterو ایجاد یک وقفه برای نمایش مقادیر اندازه گیری قابلیت نمایش جریان ضربه یا جریان راه اندازی را ندارند.

 

 

قسمت های مختلف مولتی متر هیوکی

 

1-     پنل

2-     عقربه مولتی متر

3-     پشت پنل

4-     پنل کاربری

5-     سلکتور سوئیچ فانکشن

6-     صفحه نمایش دهنده

7-     پیچ تنظیمات

8-     تنظیمات مقاومت

9-     ترمینال مثبت

10-  ترمینال منفی

مروری بر مولتی مترهای آنالوگ

مالتی مترهای عقربه ای یک ابزار بسیار مهم و پرکاربرد در آزمایشگاه های الکترونیک می باشد. برای معرفی مولتی متر آنالوگ بهتر است تفاوت مولتی متر دیجیتال و آنالوگ تشریح شود. ساختمان داخلی مولتی متر آنالوگ از سیم پیچ تشکیل شده است و اکثر مالتی مترهای آنالوگ قابلیت اندازه گیری تمامی کمیت های الکتریکی به جز اندازه گیری جریان AC را دارند. در اندازه گیری جریان ضربه این مولتی مترها کاربرد ویژه ای دارند. در واقع ویژگی برازنده این مولتی مترها، Real Time بودن می باشد. ساختمان داخلی مولتی متر دیجیتال از کانورتر، بردهای الکترونیکی و ... تشکیل شده است بنابراین برای نمایش کمیت الکتریکی یک وقفه کوچکی ایجاد می شود. از اینرو در اندازه گیری پارامترهای الکتریکی که به صورت ضربه ای و لحظه ای می باشند آمپرسنج آنالوگ پیشنهاد می گردد. فروشگاه آنلاین تجهیز کلیک با نمایندگی فروش هیوکی و دیگر برندهای معتبر بهترین انتخاب ها را برای شما دارد.

آموزش کار با مولتی متر آنالوگ

انتخاب کمیت الکتریکی

مولتی مترهای آنالوگ از یک صفحه مندرج تشکیل شده اند که هر خط یک کمیت الکتریکی را نشان می دهد. همانند مولتی متر دیجیتال با سلکتور سوئیچ کمیت اندازه گیری مشخص می گردد. اما با این تفاوت که در مولتی مترهای عقربه ای لازم است حد کمیت الکتریکی مشخص گردد تا به دستگاه آسیبی وارد نگردد.

خواندن کمیت الکتریکی با مولتی متر عقربه ای

خواندن پارامتر اندازه گیری شده از روی مولتی متر آنالوگ شیوه خاص خود را دارد. بعنوان مثال برای اندازه گیری مقاومت لازم است به ضریب ها توجه نمایید. مقاومتی 10 کیلو اهمی دارید شما سلکتور سوئیچ را روی ضریب R X 10 قر می دهید. عقربه عدد 1 کیلواهم را نشان می دهد اما لازم است تا این مقدار را در عدد 10ضرب نمایید تا به مقدار واقعی مقاومت پی ببرید. اگر در حین اندازه گیری مقاومت، عقربه مقدار بی نهایت را نشان داد به این معنی است که محدوده اندازه گیری به درستی انتخاب نشده است و لازم است یک یا چند گام بالاتر بروید.

تنظیم کردن نقطه صفر مولتی متر آنالوگ

برای این کار لازم است ابتدا پراپ مثبت و پراپ منفی را اتصال کوتاه نمایید. میزان مقاومت نشان داده شده باید عدد صفر باشد. اگر صفر نبود با پتانسیومتر سمت راست می بایست دستگاه را کالیبره نمود. شایان ذکر است اگر با اعمال این تنظیمات باز هم عقربه مولتی متر عدد صفر را نشان نداد ایراد از ضعیف بودن باتری می باشد.

در پایان پیشنهاد می شود برای پشتیبانی هرچه بهتر انتخاب و خرید خود را از فروشگاه اینترنتی برق و الکترونیک تجهیز کلیک داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعات بیشتر
تولید کننده HIOKI
رنج اندازه گیری ولتاژ AC 12V…600V
رنج اندازه گیری ولتاژ DC 0.3V…600V
تغییر حالت اتوماتیک AC به DC و معکوس خیر
رنج اندازه گیری مقاومت 3KΩ/30KΩ/300KΩ/3MΩ
رنج اندازه گیری جریان DC 60µA…300mA
رنج اندازه گیری جریان AC None
رنج اندازه گیری فرکانس خیر
رنج اندازه گیری درجه حرارت -50…150˚C
خروجی خیر
رنج اندازه گیری ظرفیت خازن خیر
چک اتصال بله
دیگر فانکشن ها اتصال حرارتی(ترمیستور)
نرخ تازه شدن صفحه نمایشگر -
منبع تغذیه باطری= R6P/AAx2
کلاس حفاظتی IP54
ابعاد 95 x141 x 39mm
نظر خودتان را بنویسید
شما نظر می دهید:مولتی متر هیوکی 3030-10