|
ثبت نام یا ورود

تجهیز کلیک

سبد خرید 0
‎تومان0

رله ترمیستور حفاظت موتور زیمنس مدل 3RN1013-1BW10

در انبار موجود نیست
SKU
Siemens Thermistor Motor Protection Manual/Auto/Remote
‎تومان0
نظارت بی وقفه بر دمای سیم پیچی موتور الکتریکی حفاظت حرارتی موتور الکتریکی تشخیص عدم بالانس فاز استفاده از سنسور دمای PTC در سیم پیچ ماشین القایی کنترل از راه دور رله راه اندازی های سنگین حفاظت چندین موتور با یک تجهیز پوش باتن تست برای تائید عملکرد خروجی ریست اتوماتیک و دستی رله هزینه کم، کارایی بالا رنج گسترده ولتاژ تغذیه بدون نیاز به تنظیمات رله

 

معرفی

رله ترمیستور زیمنس مدل 3RN1013-1BW10

ولتاژ تغذیه : 24,240VAC/DC

فانکشن ریست اتوماتیک : دارد

فانکشن ریست خارجی : دارد

فانکشن ذخیره سازی خطای سیستم : دارد

Reclosing Lockout : دارد

دارای یک مدار اندازه گیری

نظارت بی وقفه بر دمای سیم پیچی موتور الکتریکی  به واسطه سنسور PTC

حفاظت حرارتی موتور الکتریکی با رنج توان خروجی گسترده

قابلیت اندازه گیری دما : 60…180˚C

پوش باتن تست برای تائید عملکرد خروجی

بدون نیاز به تنظیمات رله

قابلیت عملکرد در محیط های قابل انفجار

مزایا

ایزوله بودن مدار خروجی، کنترل، سنسور و ریست رله

قابلیت ریست اتوماتیک

کاربرد

حفاظت سیم پیچ موتورهای الکتریکی

راه اندازی موتور با زمان طولانی(راه اندازی سنگین)

ترمز موتور الکتریکی در زمان طولانی

قابل استفاده با کانورتر سرعت (سرعت پایین)

حفاظت موتور الکتریکی در برابر اضافه بار موتور الکتریکی در شرایط بی وقفه

کارکرد موتور در شرایط متناوب

شبکه های با نوسانات و وقوع خطای فاز زیاد از جمله بالانس نبودن ولتاژ

قابلیت عملکرد با کانورتور فرکانس

قابلیت عملکرد در مدارات با سوئیچینگ زیاد

توضیحات تکمیلی

 

 

 رله ترمیستور زیمنس مدل 3RN1013-1BW10 یک رله الکترونیکی محافظت از موتور الکتریکی در برابر حرارت و سوختن سیم پیچ است. نظارت دمای سیم پیچ موتور الکتریکی از طریق این رله به واسطه سنسور PTC انجام می گیرد. از بزرگترین ویژگی های این مدل رله قابلیت ریست اتوماتیک می باشد.

  • تعداد مدار الکتریکی در رله ترمیستور 3RN1013-1BW10 ؟

این مدل ترمیستور دارای یک مدار الکتریکی جهت نظارت بر سیم پیچ موتور الکتریکی به واسطه سنسور PTC می باشد. اگر شما نیاز به کنترل همزمان چند ماشین را دارید کارشناسان فروشگاه تجهیز کلیک مدل های دیگر همچون 3RN1062-1CW00 را به شما پیشنهاد می دهند.

  • پوش باتن تست روی رله و عملکرد آن ؟

بر روی این رله یک پوش باتن طراحی گردیده است که به Test Reset نام گرفته است. در واقع با فشردن این پوش باتن قابلیت تست خروجی رله و اطمینان از صحت سلامت رله وجود دارد.

  • محدوده اندازه گیری رله 3RN1013-1BW10 ؟

رله ترمیستور نامبرده شده قابلیت اندازه گیری درجه حرارت بین 60…180˚C را دارد. بنابراین کارشناسان تجهیز کلیک به شما پیشنهاد می دهند در انتخاب سنسور PTC دقت بعمل آورید تا بتوانید دقت اندازه گیری را به بالاترین سطح ممکن برسانید.

  • استانداردهای اخذ شده رله ترمیستور 3RN1013-1BW10

این رله توانسته است تمامی استانداردهای برق صنعتی را کسب نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید کاتالوگ را مورد بررسی قرار دهید.

v    فانکشن های رله ترمیستور 3RN1013-1BW10

  • فانکشن ریست اتوماتیک

موتور الکتریکی در برابر خطاهایی از قبیل اضافه بار می بایست حافظت گردد. این حفاظت به واسطه رله حفاظت موتور صورت می گیرد. در واقع این رله یک واسط بین ماشین الکتریکی و مدار قدرت می باشد. با افزایش درجه حرارت ترمیستور مدار قدرت را قطع می کند و ویژگی ریست اتوماتیک در این مدل سبب می گردد تا با سرد شدن سیم پیچ موتور الکتریکی، رله شرایط را برای استارت مجدد آماده می سازد.

  • فانکشن ریست خارجی

فانشکن بسیار کاربردی در این رله می باشد. معمولا فاصله بین اتاق کنترل، تابلو برق و موتورهای الکتریکی از همدیگر زیاد می باشد. اگر مدار قدرت موتور بر اثر افزایش درجه حرارت قطع گردد. اپراتور می تواند از اتاق کنترل رله را قطع و وصل نماید.

  • فانکشن ذخیره سازی خطا در رله

این رله دارای یک مموری داخلی جهت ثبت تعداد خطا ها می باشد. از آنجایی که رله ریست اتوماتیک می باشد. ویژگی ثبت خطا کاربرد پیدا می کند و اپراتور را از وضعیت دستگاه در طول روز و تعداد خطاها باخبر می سازد.

  • فانکشن Reclosing Lockout

این ویژگی به اپراتور امکان می دهد تا فانکشن Reclosing Lockout را فعال و بعد از بروز خطا، رله شرایط را در مدار قدرت برای وصل مجدد موتور مهیا نسازد. این ویژگی سبب می گردد تا بنا به نظر اپراتور شرایط رله و مدار قدرت برقرار گردد.

ساختمان رله ترمیستور 3RN1013-1BW10

 

عکس رله ترمیستور(رله حفاظت موتور ترمیستور)

1-  بوبین رله

2-  ترمینال ریست (ریموت/اتوماتیک)

3-  لامپ LED (نمایش حالت کار آماده بکار رله)

4-  لامپ LED (نمایش حالت تریپ رله)

5-  پوش باتن تست

6-  لیبل مشخصات فنی

7-  ترمینال فرمان

8-  ترمینال سنسور دما

 

در نتیجه طبق تعاریف زیمنس، رله ترمیستور برای نظارت مستقیم دمای سیم پیچی الکترو موتور کاربرد دارد. برای این منظور از سنسور ترمیستور با ضریب حرارتی مثبت PTC در سیم پیچی ماشین القایی استفاده می شود. شرکت زیمنس با کاربرد قالب با کیفیت و مستحکم و کنتاکت های با آلیاژ خوب استفاده از این رله را برای شرایط آب و هوایی سخت هم پیشنهاد می دهد

مروری کلی بر رله های ترمیستور و عملکرد آنها

 

فروشگاه آنلاین تجهیز کلیک در راستای تحقق اهداف خود سعی کرده است تا علاوه بر معرفی رله حفاظت موتور فوق مباحث بیشتری را جهت فراگیری کاربران قرار داده است.

کاربرد رله ترمیستور چیست؟

عملکرد رله ترمیستور چگونه است؟

نیازهای حفاظتی موتور الکتریکی چیست؟

در صنعت برق برای حفاظت از تاسیسات الکتریکی و برای جلوگیری از آسیب دیدگی تجهیزات لازم است حفاظت را مد نظر قرار داد. طبق استاندارد EN60204 و IEC60204 موتورهای الکتریکی با توان 0.5KW و بالاتر می بایست در مقابل درجه حرارت بالا حفاظت شوند. این درجه حرارت بالا می تواند معلول از اضافه بار، اضافه جریان و ولتاژ زیاد باشد. برای موتورهای با فرکانس راه اندازی و ترمز، موتورهای مورد استفاده در شرایط سخت آب و هوایی و سایت صنعتی که سیستم تهویه مناسبی ندارد حفاظت حرارتی تجهیزات پیشنهاد می شود. همچنین برای پوشش اعلام خطای سریع تر و دقیق تر اضافه بار موتور الکتریکی رله ترمیستور کاربرد پیدا می کند.

  • سنسور PTC چیست و چگونه عمل می کند؟

ترمیستور یک مقاومت متغیر حرارتی است که مقدار آن در اثر تغیییرات دما، تغییر می کند. ترمیستورها در دو نوع ساخته می شود:

 ترمیستورهای با ضریب حرارتی مثبت(PTC)

ترمیستورهای با ضریب حرارتی مثبت(NTC)

در واقع ترمیستورها انرژی گرمایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. اما لازم است بدانید ترمیستورهایی که در سیم پیچ موتور الکتریکی قرار داده می شوند دارای ضریب حرارتی مثبت می باشند.

این نوع از رله مجهز به دو لامپ LED می باشند که یکی از آنها بیانگر خطا و دیگری بیانگر آماده بکار رله می باشد. همچنین این رله ها بسته به نوعشان مجهز به کنتاکت نرمال باز، نرمال بسته، کنتاکت Change Over،  حالت ریست اتوماتیک، حالت ریست ریموت و دستی و پوش باتن تست می باشد.

  • نصب رله ترمیستور ؟

مدار فرمان و مدار الکتریکی راه اندازی این رله بسیار ساده و سریع می باشد. رله ترمیستور دارای یک بوبین می باشد که با فعال شدن بوبین ها عملکرد رله آغاز می شود. بسته به نوع رله، تعداد ترمینال سنسور دما متفاوت می باشد. اما بطور کلی سنسورهای PTC از موتور بطور مستقیم به ترمینال های با نام T متصل می شوند.

حالت ریست از راه دور می تواند با استفاده از یک پوش باتن خارجی نرمال باز و اتصال به ترمینال Y1 و Y2 انجام شود. اگر ترمینال Y1 و Y2  پل شوند ریست ریموت به ریست اتوماتیک تغییر حالت می دهد.

برای کمک در انتخاب رله می توانید از کاتالوگ رله حفاظت موتور ترمیستور زیمنس و وب سایت فروشگاه اینترنتی شرکت تجهیز کلیک استفاده نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

موتور الکتریکی/ حفاظت موتور الکتریکی/ رله حفاظت موتور/ سنسور مقاومتی/ رله الکترونیکی حفاظت موتور/ تجهیزات فشار ضعیف/ انواع رله حفاظتی/ ترمیستور چیست؟/ ترمیستور PTC چیست؟/ کاربرد سنسور دمای PTC چیست؟/ تعمیر و نگهداری موتورهای الکتریکی/  Thermistor Motor Protection

اطلاعات بیشتر
تولید کننده زیمنس
رله ترمیستور حفاظت موتور
ولتاژ تغذیه 24 - 240 VAC/DC
تعداد مدار اندازه گیری 1
کنتاکت کمکی NO - NC
دمای قابل اندازه گیری 60 - 180 °C
فانکشن ریست اتوماتیک: دارد | ریست خارجی: دارد | ذخیره سازی خطای سیستم: دارد | Reclosing Lockout : دارد
نمایشگر LED دارد
تعداد کنتاکت حالت نرمال باز و بسته - -
تعداد کنتاکت Change Over 2
پوش باتن تست دارد
موقعیت نصب روی ریل
درجه حفاظت IP20
استاندارد IEC EN50081-2,EN50082-2 AND DIN VDE0660 PART302 AND 303 AND IEC34-11-2 Section 1 AND 2
عرض 22.5 mm
ارتفاع 92 mm
عمق 91 mm
وزن 0.165 Kg
شرایط محیطی 25 - 60 °c
کشور سازنده germany
نظر خودتان را بنویسید
شما نظر می دهید:رله ترمیستور حفاظت موتور زیمنس مدل 3RN1013-1BW10